Quyidagilar bo‘limning vazifalari hisoblanadi:
Direksiya apparati faoliyatini tashkiliy-texnik jihatdan ta’minlash, axborot-kommunikatsiya texnologiyalarni joriy etish yo‘li bilan ishlar sifatini yaxshilashni amalga oshiradi, O‘zbekiston Respublikasi Avtomobil yo‘llari davlat qo‘mitasi elektron hujjat aylanishi dasturiga ulangan holda, ijro intizomini muvofiqlashtirish;
Direksiyaga yangi ishga qabul qilingan mas’ul xodimlarga hujjatlar bilan ishlash, ijro intizomi masalalari bo‘yicha metodik qo‘llanma bilan tanishtirish va zarur hollarda yordam berish;
Direksiya bo‘limlarida ish yuritish va ijro intizomining yagona tizimini shakllantirish;
Direksiyada ish yuritish va arxiv ishlarini tashkil etishni ta’minlaydi, tushadigan xat-xabar(shu jumladan, ariza, shikoyat va h.k.)larni qabul qilish, ro‘yxatdan o‘tkazish, hisobga olish, taqsimlash va mansubligiga ko‘ra yuborishni, chiquvchi xat-xabarlarni qabul qilish va jo‘natishni tashkil qiladi va amalga oshiradi;
Direksiya rahbariyatining hujjatlarini ro‘yxatdan o‘tkazish, hisobga olish, rasmiylashtirish, ko‘paytirishni va shu jumladan elektron pochta orqali jo‘natishni ta’minlaydi;
boshqa tarkibiy tuzilmalari bilan birgalikda jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlarini belgilangan tartibda ko‘rib chiqishni tashkil qiladi;
ish va hujjat yuritish uslubiyatini ishlab chiqish hamda nazoratini ta’minlash;
ijro intizomini mustahkamlash chora-tadbirlarini amalga oshiradi hamda Yuridik bo‘lim bilan birgalikda O‘zbekiston Respublikasi Qonunlari, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi palatalarining qarorlari, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarorlari, farmoyishlari va topshiriqlari, shuningdek O‘zbekiston Respublikasi Avtomobil yo‘llari davlat qo‘mitasi hamda Direksiya direktorining hujjatlari bajarilishi holatini o‘rganadi.

The tasks of the department are:
Carries out the improvement of the quality of work by means of organizational and technical support of the device of the Direction apparatus, introduction of information and communication technologies, coordination of executive discipline, connected with the program of electronic document management of the State Committee of automobile roads of the Republic of Uzbekistan;
Working with documents, responsible for the newly recruited staff of the Direction, familiarization with the methodological manual on executive discipline matters and providing assistance, if necessary;
Formation of uniform system of office and executive discipline in the Directorate's offices;
It provides the organization of stationery and archive business of the Directorate, receives, registration, registration, distribution and dispatch of correspondence (including filing, complaints, etc.), correspondence letter - organizes and carries out reception and dispatch of correspondence;
Provides registration, registration, registration, duplication of documents of the Board of directors of the Direction, including sending by e-mail;
organizes consideration of appeals of physical and juridical persons in conjunction with other structural subdivisions;
development and control of methodology of work and documentation;
carries out measures of strengthening of execution discipline and jointly with Legal department, decrees of the chambers of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, decisions, orders and orders of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, the State Committee of the Republic of Uzbekistan on Statistics and the Director of the Directorate.